Dergimizin ilk özel röportajının konusu “İstanbul” . Bu sayıda ben İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ile bir röportaj yaptım. Yanına giderken çok heyecanlanmıştım ama içeri girdiğimde bütün heyecanım gitti. Sayın Ekrem İmamoğlu çok iyi kalpli ve çocukları çok seven biriydi. Hepimiz adına Sayın Ekrem İmamoğlu’na sokak hayvanları için nasıl çalışmalar yaptıklarını sordum ve aşağıda yazdım:

Adriya Mira :  Sokak hayvanları korunmaya muhtaç hayatımızın birer parçası, ama birçok vatandaş bu bilinçten uzak yaşıyor. Nerdeyse her gün haberlerde, sosyal medyada sokak hayvanlarına yapılan zulümleri görüyoruz. İnsanların bu konuda bilinçlenmesi açısından çalışmalarınız olacak mı? Olacaksa nelerdir?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu :  “Hayvan hakları konusunda hassas olduğumuzu bilmenizi isterim. Şehirler bizim kadar onların da yaşam alanı. Çocuklarımızın bilinçlendirilmesi noktasında, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız protokol çerçevesinde ilkokullarda “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı” eğitimleri veriyoruz. “Hayvan Sevgisi ve Sağlığı Eğitimleri”ne, bakımevlerimizde de devam ediyoruz. Ayrıca, vatandaşlarımızda farkındalık oluşturmak amacıyla İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğümüze bağlı “VetAkademi” birimince, “Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Eğitimi” ile “Ev ve Süs Hayvanı Satış Yeri Çalışanlarına Yönelik Hayvan Sağlığı ve Refahı Eğitimleri” gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızı bilgilendirmek için hazırladığımız videoları metro, metrobüs ve otobüslerimizdeki ekranlardan belli aralıklarla gösteriyoruz.”

Ve son olarak bütün Bilgin Yazarlar Dergisi yazarlarına şunları söyledi :  “Sizlere daha iyi bir gelecek ve yaşanabilir şehirler bırakmak için çalışıyoruz. Sizlerin bizlerden daha güzel çalışmalar yapacağınıza da yürekten inanıyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, derslerinizde başarılar diliyorum.”

Adriya Mira AKGÜL

Merhaba ben Adriya Mira Akgül. Ben de bilgin yazarım. En sevdiğim tatlı! DONDURMA! En sevdiğim yemek! ÇİÇEK YEMEĞİ!(Karnabahar) Kitap okumayı çoooooook seviyorum. Tavsiye edebileceğim kitaplar; Sevimli Dostlar Oteli, Dostluk Ormanı, Deniz Kızı Maceraları, Kırmızı Başlıklı Kız, Pamuk Prenses, Küçük Deniz Kızı ve Rapunzel. Lütfen bu kitapları okuyun. Hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir