Biz çocuklar, yarının geleceğiyiz. Ve bu gelecek doğru beslenmeli. Sanatla, Sporla, Bilimle, kendimize ve ülkemize faydalı bir birey olarak yetişmeliyiz. Anne babalarımız gelişimimiz için çok uğraşsalar dahi, yapamadıkları da oluyor. Ben hepimiz adına İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Belediyenin çocuklara sunduğu ve sunmaya planladığı imkanları sordum…

Kaan : Büyükşehir Belediyesi’nin ve ilçe belediyelerinin birçok kültür merkezi bulunmakta, hatta bizim yaşadığımız bölgede dahi sadece 4-5 tane var. Ancak, adı üstünde kültür merkezi olan bu hizmet merkezleri çoğunlukla etüt merkezi olarak çalışıyor. Halihazırda bu kadar çalışamayan öğretmen varken ve belediyelere ait bu kadar yer olanağı varken neden biz çocuklar için müzik (enstrüman), resim, tiyatro, yaratıcı drama gibi eğitimler verilmiyor? Bunun için çalışmalarınız olacak mı? Olacaksa nelerdir?

İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu : “İSMEK bünyesinde faaliyet gösteren 2 adet Uzmanlık Okulunda (Fatih Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu – Kadıköy Müzik ve Gösteri Sanatları Okulu), 12-16 yaş arası çocuklara yönelik “Enstrüman”, “Yaratıcı Drama” ve “Uygulamalı Tiyatro” dersleri veriyoruz. Bu alanlardaki eğitimleri tüm ilçelerimizde vermeyi hedefliyoruz. Ayrıca Yaz Okulu uygulamaları ile daha da yaygınlaştırmak istiyoruz. “ dedi

Başkanımız aynı zamanda “Sizlere daha iyi bir gelecek ve yaşanabilir şehirler bırakmak için çalışıyoruz. Sizlerin bizlerden daha güzel çalışmalar yapacağınıza da yürekten inanıyorum. Hepinizi sevgiyle kucaklıyor, derslerinizde başarılar diliyorum.” diyerek biz çocuklara ne kadar değer verdiğini anlattı.

Başkan ile görüşmek benim için müthiş bir duyguydu. Başkanımız çok güzel biriydi, yani çok iyi kalpli çocukları çok seven biriydi. Ona resim verirken çok sevindim.

Kaan AKSU

Merhaba benim adım Kaan Aksu. İlkokulda okuyorum. Ben 8 yaşındayım ve 4 yaşında bir kardeşim var ismi Alp. En sevdiğim takım Fenerbahçe. Hobilerim  yüzme ve basketbol. Benim bir köpeğim var, ismi Fındık. Boş zamanımda kitap okurum, belgesel izlerim, oyun oynarım.

” için 2 yorum

  • 18 Kasım 2019 tarihinde, saat 21:43
    Permalink

    Bilgin yazarlarin makale ve röportajlarini okudum.Cok begendim.Onlari kutluyorum ve başarilar diliyorum.takipteyim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir