Dünya’da henüz olmayan icatlar

Dünyada icat edilmemiş bir sürü şey var. Bunlardan bazılarını anlatacağım:

Dünyada bir ülkeyi, tamamen etkisi altına alacak bir atom bombası olsaydı ne olurdu ve bu radyasyonlar hiç geçmeseydi? İnsan kaybı artardı. İnsan nüfusu düşerdi. Canlılar ölürdü. İnsanların yaşayacak azıcık yeri kalırdı. Ülkelerin toprakları azalırdı ya da ülkeler yok olurdu. Savaşlar daha şiddetli olurdu.

İnsanlar asit fırlatan tabanca yapsa ne olurdu? Can kaybı artardı. İnsanlar kapalı bir yerde kaldığında, bu tabancayı kullanarak orayı deler sonra kaçabilirdi. Bazı hırsızlar da duvarı böyle delip içerideki malları alıp kaçabilirdi, yani soygunlar artardı. Buna göre evler, arabalar asit delemesin diye gelişmiş camla kaplanırdı.

Geleceği bilen robot olsaydı ne olurdu? İnsanlar hep gelecekte ne olacağını bilirlerdi. Belki gelecekte kötü bir şey olacaksa onun önlemini alabilirlerdi. Bu robotu Çin yapıp daha çok üretseydi, Çin ekonomisi çok büyürdü, Çin’in ekonomisi artıp Amerika’nın ekonomisini geçebilirdi. Bu yüzden Amerika sinirlenip, Çin’e psikolojik savaş uygulayabilirdi. Dünya birbirlerine girip 3.Dünya savaşı da başlayabilirdi. Hızla gelişen teknoloji biterdi.

Işınlanma makinesi olsaydı ne olurdu? İnsanlar bazı yerlerdeki eşyaları ve değerli şeyleri izin almadan alabilirlerdi. Bu yüzden ışınlanma engelleyen duvarlar yapılabilir, bunlar ışınlanmayı engellerdi. Bir yere gitmeye çalışıyorsanız, oraya en hızlı ışınlanarak gidebilirsiniz. Dünyanın öteki ucuna çok kısa süre alırdı.

Efe DEMİREL

Merhaba ben Efe Demirel. 8 yaşındayım. İstanbul’da yaşıyorum. Dergi yapmak benim için güzel bir mutluluk kaynağı. Yüzmeyi, Lego yapmayı, tarih videoları izlemeyi, para koleksiyonu yapmayı ve ağaç dikmeyi seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir