Potalarda bir Dev – Michael Jordan

Michael Jordan, Amerika’nın New York şehrinde 1963 yılında dünyaya geldi. Basketbola önem verdi. Okulundaki basketbol takımına katılmaya çalıştı ama katılamadı. Eve döndüğü zaman annesi ona şöyle dedi, “Önemli olan boyun değil, önemli olan içindeki basketbolcu” dedi. 

Ve Michael ondan sonra okul takımına katılmayı başardı. Yaşı büyüdüğü zaman ilk önce amatör oynadı. Sonra daha iyi takımlarda oynamaya başladı, birçok başarı ve birincilik elde etti. Ondan sonra NBA’ye girdi. NBA’de Chicago Bulls takımında oynadı. 

NBA’de de birincilik kazanmaya ve basket atmaya devam etti. Çok ünlü biri oldu, basketbolcuların neredeyse en iyisi oldu. Bir sürü ödül aldı. Basketbola bir süre ara verip beysbol oynamaya başladı, sonra basketbol oynamaya yeniden başladı. 

Emekli olduktan sonra, Bugs Bunny ile beraber Space Jam filminde oynadı. Ben bu filmi çok seviyorum ve çok fazla izledim. Çok yükseğe zıpladığı için I believe I can fly, I believe I can touch the sky şarkısı yazıldı. Bu şarkıyı ve Michael Jordan’ı çok seviyorum. Michael Jordan halen hayattadır.

Efe DEMİREL

Merhaba ben Efe Demirel. 8 yaşındayım. İstanbul’da yaşıyorum. Dergi yapmak benim için güzel bir mutluluk kaynağı. Yüzmeyi, Lego yapmayı, tarih videoları izlemeyi, para koleksiyonu yapmayı ve ağaç dikmeyi seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir