Soichiro HONDA

Soichiro Honda, bildiğiniz üzere dünyaca ünlü Honda firmasının kurucusu. Honda’nın hikayesi, Toyota firmasında iş görüşmesine gitmesiyle başlıyor. Bu firma, Honda’ya iş için uygun olmadığını söyleyerek onu geri çeviriyor. Honda ise vazgeçmiyor ve Toyota ile rekabete girecek kendi firmasını kurmaya karar veriyor ve böylece Honda doğuyor. Bu hikayeden öğrenilecek bir şey var ise o da asla vazgeçmemektir!

Okuduğu meslek okulundan atıldı. Henüz 15 yaşındayken tamir atölyesinde çalışmaya başladı ve çalışkanlığı sayesinde kısa sürede atölyenin başına geçti. Çalıştığı patronun fikirleriyle ters düşünce eşinin altınlarıyla kendi atölyesini kurdu. Kendi tasarladığı aracıyla katıldığı yarışta ölümden döndü. Eski şirketi 2. dünya savaşında Amerikan uçakları tarafından bombalandı ve harabeye dönen şirketini Toyota satın aldı. Bundan 1 yıl sonra bugün Honda şirketini kurdu.

Kaynak: http://www.yeniisfikirleri.net/ilham-veren-basari-hikayeleri/

Çağla TERKİVATAN

Merhaba ben Çağla Terkivatan. İlkokul 3-ncü Sınıf öğrencisiyim. 8 buçuk yaşındayım.Hobilerim, dans etmek, sahneye çıkmak, şarkı söylemek, tenis oynamak,  piyano çalmak.Araştırmayı, öğrenmeyi, kitap okumayı çok seviyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir